L’étoile de mer

© L’étoile de mer (Man Ray, 1928)

L’étoile de mer

The Starfish van Dadaïst Man Ray toont een jong stel, gespeeld door het Franse model Alice Prin en André de la Riviere. Bijna alle scènes zijn opgenomen via een spiegel of door wat diffuus en getextureerd glas lijkt. Ray gebruikte gelatine om het effect van getextureerd glas te bereiken en de spectrale beelden van de film weer te geven als een tekening of rudimentair schilderij.

Net als Ray’s andere korte films Emak-Bakia (1926), Le Retour à la raison (1923) en Les Mystères du château (1929), werd ook L’étoile de mer gerestaureerd in 4K. In 2023 componeerden Jim Jarmush en Carter Logan, oprichters van de band Sqürl, een soundtrack voor deze vier films alsof het er één was.

Deze anthologiefilm viert de honderdste verjaardag van het cinematografische werk van Man Ray. Het onthult ook de weinig bekende dialoog tussen twee multidisciplinaire kunstenaars en componeert een visueel muziekstuk dat raakt door zijn moderniteit en poëzie. De vier korte films worden vertoond als onderdeel van de FOMU expo “Lee Miller in Print”.